30.07.2012

Sezon ogórkowy? -NIE!Okres wakacji wcale nie oznacza wolnego od kultury! Mimo, że w galeriach nie ma nowych wystaw, teatry mocno zwalniają lub się zamykają to wcale nie oznacza, że nie dzije się nic. W pełni lata wciąż jest wiele do zobaczenia. Dziś kilka polecen z odwiedzonych przez nas wystaw.

>>Czytaj więcej
Do niedzieli trwał T-mobile Nowe Horyzonty, największe kulturalne letnie wydarzenie we Wrocławiu i największy argument przeciw sezonowi ogórkowemu. Impreza co roku jest szansą nie tylko zobaczenia filmów, którę są wyjątkowe, ale także w ramach festiwalu odbywają się koncerty i wystawy. Tęsknimy i czujemy niedosyt :)

AC | DC | IT 

To wystawa na której używanie smartfonów nie jest żadnym nietaktem, wrecz przeciwnie - jest bardzo wskazane przez autorów. Nasz telefon staje się narzędziem do poznania rozwoju dziedziny wideo-artu. Sprawia, że za jego pośrednictwem możemy oddziaływać na przebieg ekspozycji i stać się niejako twórcami wizualnego zapisu. Dlatego wystawę polecamy.
http://www.wrocenter.pl/pl//strony-wystaw/ac-dc-it/

STANY SKUPIENIA

Bardzo nam się spodobało. Izabela Chamczyk poza tradycyjnym malarstwem, eksperymentuje z wideo. Płótno stanowi płaszczyznę spotkania miedzy innymi technikami. Wernisaż również oddał niekonwencjonalny charakter artystki. Chamczyk nalewała wino dla gości w opasce na oczach, każde przekazanie kieliszka poprzedzała napiciem się z niego. Ciekawa forma kontaktu z artystką :)
http://entropia.art.pl/view_news.php?id=198

WORLD TRADE CENTER

Szczególna wystawa, bo dotyczy tragedii, której byliśmy świadkami i pewien sposób ją przeżyliśmy, dlatego wciąż każde podjęcie tematu budzi przeżycia. Konrad Jarodzki w sposób wyjątkowy oddaje niepokój, grozę sytuacji na obrazach kolekcji. Jego harmonijne pociągniecia lini symbolizujące porządek świata przed 11.09 zostają gwałtownie zaburzone, rozmyte...
http://www.ma.wroc.pl/wystawy_aktualne198.html

PEŁNIA SZTUCZNA

Muzeum Współczesne, które jest gospodarzem tej wystawy należy do naszych ulubionych. Na wernisażach pojawia się dużo młodych osób, a imprezy są zwięczone na ukochanym dachu. Ekspozycja jest bardzo duża podobnie jak długa lista autorów. Wielorakość prezentowanych prac nie pozwala na jednoznaczą interpretacje tytułu "Pełnia Sztuczna". Na obejrzenie całej kolekcji warto zarezerwować sobie więcej czasu.
http://muzeumwspolczesne.pl/mww/kalendarium/wystawa/%E2%80%9Epelnia-sztuczna/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz