30.09.2012

Untitled

No to ja Was dzieciaki zostawiam ze zdjęciami, udanego tygodnia i powodzenia, tym co jutro zaczynają rok akademicki! :*

>>Zobacz więcej

27.09.2012

Miejski folklor w stylu disco


Zainspirowała mnie miejska Brzydota. Z nią jak z kłamstwem według Goebbels. Stała się tak jawna, wszechobecna, że aż nie zwracamy uwagi jak brzydko mieszkamy, budujemy i remontujemy, stała się estetycznym standardem. Czy przez ten kraj przetoczyła się jakaś zaraza i wykończyła wszystkich rozsądnych urbanistów i architektów, a w nas wrażliwość? Przeglądając archiwalne zdjęcia i pocztówki ulic mojego miasteczka doznaje szoku, niczym ten, który wywołał niedawno "odświeżony" fresk przez Cecylie Gimez. Zamiast coraz ładniej jest coraz brzydziej. A Brzydota wcale nie jest napiętnowana.

>>Czytaj więcej

23.09.2012

Anish Kapoor wielkim artystą jest!Rzadko tak zakochuje się w artystach, a jeszcze rzadziej za sprawą ich działań. Anish Kapoor to miłość pełna zaskoczeń, intrygująca i nienasycona. Wcale nie wyolbrzymiam. Jest geniuszem, a geniuszy trzeba kochać. Parafrazuje Gombrowicza, bo im więcej czytam na temat Kapoora i oglądam tym trudniej mi o nim opowiadać.

>>Czytaj więcej

15.09.2012

Monsieur CafeMonsieur Cafe zwabiło mnie swoim hipsterskim wąsem, a podobno fajne dziewczyny nie lecą na wąsy, ale lecą na hipsterów...  Chcę Wam pokazać to miejsce. Wnętrze jest konsekwentne w stylu francuskiej kawiarenki, jednak by nie było zbyt konwencjonalnie, dorzucono trochę świeżego designu i wszystko wygląda na prawdę sympatycznie, o czym sami sie przekonacie oglądając zdjęcia. Przejdźmy do jedzenia. Odczekałam chwile i został mi podany ciepły maślany croissant z łyżką miodu, który był najsmaczniejszym prawdziwym croissantem w moim życiu (nigdy wcześniej nie jadłam prawdziwego croissanta). Całkowicie zmienił moją percepcję, dotychczas to rogal "7days" był dla mnie croissantem, całkiem niesłusznie. Zamówiłam do tego espresso, które było dość dobre i za te dwie przyjemności zapłaciłam 10zł. Drodzy też nie są. Jednak Monsieur Cafe to nie tylko croissanty, kawa i wino, ale w ich menu znajdziecie także świeże soki, pieczywo, ciasta, propozycje na śniadanie i lunche, bardziej wyszukane piwa i inne alkohole. Polecam!

>>Zobacz więcej

13.09.2012

Midi skirt!Ta spódnica jest dla mnie wyjątkowa, uwiodła mnie swoją uniwersalnością. Latem nosiłam ją do bieliźnianych gorsetów, wieczorami zakładałam do czarnych topów i platform. Jesienią w parze jej będzie z żakietami i marynarkami. Zimą polubi się z płaszczem i grubymi rajtuzami. Łatwo dodatkami zmieniać jej charakter, dziś elegancko, ale i lekko. Ach! I dodam, że kupiłam ją na wyprzedaży za 40zł :)

>>Zobacz więcej