28.10.2013

Do kawy #2Cykl "do kawy" to zbiór niezwiązanych z sobą różności. Bywa poważnie, bywa na żarty. Czasem dla ciała, czasem dla ducha, a zdarzyć się może coś również dla ucha.
 


>>Czytaj więcej

21.10.2013

Mów ładnieDo pociągu wsiada dobrze ubrany facet, wygląda jak współczesny dandys. Od razu ściąga mój wzrok i okazuję się, że jest zainteresowany miejscem na przeciwko, uprzejmie pyta czy wolne. Po chwili zaczyna rozmowę telefoniczną i cały jego czar pryska! Słowa mają wielką silę, to one mówią o nas najwięcej, według jednej z hipotez kształtują naszą świadomość.


>>Czytaj więcej

12.10.2013

Sztuka Prostoty - wybrane radyJestem po lekturze "Sztuki Prostoty" Dominique Loreau, bardzo tę książkę Wam polecam. To zbiór porad dotyczących ciała, umysłu oraz przestrzeni w której działamy, wszystkie rady łączy: "Mniej znaczy więcej", "Być, a nie mieć" i "Żyj pięknie". Minimalizm autorki wynika z jej inspiracji filozofią Orientu. Na zachętę do przeczytania wybrałam kilka rad, które szczególnie mi się spodobały i okazały się pomocne.

>>Czytaj więcej

06.10.2013

Być SłoikiemOd 3 lat krążę między dwoma miastami, od kiedy zachciało mi się studiować. Dwa różne style życia, dwóch różnych miejsc składają się na styl życia Słoika. Choć uwielbiam Wrocław to nie zamieniłabym się z Wrocławiakami, jestem szczęśliwa będąc Słoikiem!

>>Czytaj więcej